Styrelsen/kontakt

Styrelsen


Cia Olsson, ordförande, cia.olsson@icloud.com

Fågelviksvägen 60, Hudiksvall, 070-3728952

Fredrik Sigvardsson, vice ordf, fredrik92@live.se

Trogsta 24, Forsa, 073-8407031

Jenny Johansson, kassör, jenny@forsahembygdsforening.se

Ölsund 202, Forsa, 070-6655290

Maria Carlgren, ledamot, carlgrenmia@gmail.com

Svartmyra 10, Forsa, 070-2484352

Maria Moberg, ledamot, miamoberg97@gmail.com

Sunnanbäck 209, Forsa, 070-6449809

Leif Bylars, ledamot, leif.bylars@gmail.com

Trogsta 115, Forsa, 070-2111727

Mira Svanered, ledamot, svanered.mira@gmail.com

Rådhusgatan 11, Sundsvall, 073-0692878

Märta-Li Skäre Svanered, ledamot, msvanered@hotmail.no

Trogsta 505, Forsa, 073-8392531

Margareta Bergström, ledamot, margareta_bergstrom2002@yahoo.com Fränö 206, Forsa, 070-5205384


Markus Ståhl, suppleant, m_stahl@icloud.com

Flatmo 40, Näsviken, 070-3029598

Emilie Sundell, suppleant, emilie.s@live.se

Lumnäs 15, Forsa, 073-8114203



Medlemskap:
Årsavgiften för år 2022 är enligt beslut på årsmötet:

150 kr per person/år

Familjeavgift 300 kr/år (gäller boende på samma adress) 


Betalning kan ske till Plusgiro 88 44 17-7 eller Bankgiro 281-0109

samt med swish till swishnummer 123 442 81 99.

Skriv namn (vid familj gärna alla medlemmar) och adress i meddelanderutan.

Det går också bra att maila in uppgifterna till: kansli@forsahembygdsforening.se

Bli medlem! Klicka här!


Föreningens stadgar:
Klicka här!

Föreningens swishnummer: 123 442 81 99


Hitta till Forsa Forngård i Fränö
Google karta



Kassör:

Jenny Johansson, kassör, jenny@forsahembygdsforening.se

Ölsund 202, Forsa, 070-6655290


Valberedning

Anna-Karin Malmqvist sammankallande valberedning

anna-karinmalmqvist@hotmail.com Sörviksta 226 Forsa 073-0267302


Marta Trolin, Kälkebobyggningen marta.trolin@hotmail.com

Sjögården Utnäs 124, Forsa, 072-2309697


Föreningens postadress är: Forsa Sockens Hembygdsförening,

c/o Jenny Johansson, Ölsund 202, 824 61 Forsa


Anställda

Göran Bäckström är anställd som föreningens vaktmästare. Han sköter även bokning av gården. Kontakta Göran via mejl: bokning.forngard@gmail.com


Kristina Ovanfors är anställd som handläggare men skall i första hand arbeta med Forsa Sockenbilder. Kontakta henne om du har bilder som du vill skanna in och publicera eller om du har synpunkter på redan inlagda bilder. Kristina har e-postadress: k_ovanfors@hotmail.com

och telefon 073-8319973.